Реал (Мадрид) трябваше да се задоволи с 1:1 при гостуването си на Бетис в Севиля. И двата гола в Андалусия дойдоха след почивката, а за столичани бе точен обичайният заподозрян Джуд Белингам, който обаче не бе достатъчен за победата.

РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА ГЛЕДАЙТЕ ТУК >>>

Англичанинът се разписа за 1:0 в 53-ата минута на "Бенито Вийямарин". Това се случи след пас на Браим Диас, а Белингам спря топката на гърди и с добре пласиран удар откри резултата.

В 65-ата минута обаче "вердибланкос" си осигуриха точката благодарение на Айтор Рубиал. Той преодоля Андрий Лунин с мощен изстрел за 1:1.

Преди почивката украинският страж отрази най-чистата голова ситуация за домакините, спасявайки удар на Айосе Перес.

Реал остава лидер в класирането с 39 точки, следван от Жирона (38) и Барселона (34), които играят един срещу друг утре.