Ювентус постигна убедителна победа над Кротоне в Торино с 3:0 в среща от 23-ия кръг на италианската Серия "А'.

Суперазвездата на "бианконерите" Кристиано Роналдо се развихри и вкара две попадения с глава, за да прати отбора си обратно на третата позиция в класирането.

Португалецът досега не беше вкарвал срещу отбора на Кротоне и с постижението си вече има голове срещу 76 клубни отбора от топ 5 първенствата на Европа. В тази класация, води ветеренът Златан Ибрахимович, който е вкарал на един отбор повече.

Цели 38 минути бяха нужни на домакините, за да открият резултата в срещата, която така или иначе се очакваше да спечелят лесно. Тогава Алекс Сандро центрира към наказателното поле и по традиция Кристиано бе над всички, за да засече с глава за 1:0.

В първата минута на добавеното време на първата част португалецът повтори изпълнението. Този път центрирането бе на Аарън Рамзи.

В 66-ата минута американецът Уестън Маккени вкара третия си гол в лигата от началото на сезона. Той реализира след ъглов удар.

Победата прати Юве на третата позиция с актив от 45 точки, на четири зад втория Милан и на осем зад лидера Интер. "Бианконерите" обаче са с изигран мач по-малко. Кротоне остава последен с 12 точки, на осем от спасителния бряг.