Челси победи новака Кардиф с 4:1 в мач от петия кръг на Висшата лига и продължи безгрешния си рейд под ръководството на Маурицио Сари.

"Сините" от Лондон спечелиха всичките си мачове в първенството до този момент, а герой в днешния мач бе Еден Азар.

Белгиецът отбеляза три гола и имаше основно роля за победата на тима си.

Двубоят не започна по най-добрия начин за домакините от Лондон, които изоставаха в резултата след 15 минути игра, когато точен за Кардиф бе Сол Бамба.

Челси не се стъписа от инкасирания гол и се хвърли в атаки, за да стигне до пълен обрат до края на полувремето.

На два пъти отлични комбинации между Оливие Жиру и Еден Азар, завършени от белгиеца, донесоха попадения за "сините".

През втората част Челси продължаваше да контролира събитията на терена, но така и не вкарваше гол, който да реши мача.

Това се случи в 80-та минута, когато Еден Азар вкара своя хеттрик от дузпа, а три по-късно Вилиан оформи крайното 4:1.

Шампионът Манчетър Сити също постигна конфортен домакински успех.

"Гражданите" победи лондонския Фулъм с 3:0, като попаденията бяха дело на Лирой Сане, Давид Силва и Рахим Стърлинг.

Снимка: АР/БТА