Черно море изпълни задачата си и ще играе бараж за участие в Лигата на конференциите. Варненци си гарантираха седмото място в крайното класирание и съответно първо в тази плейофна група след минимален успех в София - 1:0 срещу Царско село.

Единственият гол на “Арена Царско село” бе отбелязан от Пабло Гарсия четвърт час преди края. Испанецът бе намерен с пас по земя от Виктор Попов, след което насочи топката под гредата на Михаил Иванов.

Като цяло “моряците” бяха доста по-настоятелни от домакините и контролираха темпото на игра и случващото се на терена.

Преди почивката добри възможности бяха пропуснати от Зе Гомеш и Родриго Енрике, а през второто полувреме гостите продължиха да натискат съперника, за да стигнат до ценното попадение и трите точки.

Гол на Карим Роси от Царско село бе отменен заради засада в 67-ата минута.

Десет минути след това те останаха и в намален състав, след като Луис Педро бе изгонен заради втори жълт картон. В последните минути на двубоя Илиан Илиев влезе в спор с човек от публиката, който го наплю.

Победата на Черно море днес сложи и край на надеждите на Левски за евентуално участие на бараж. Варненци имат 45 точки кръг преди края - седем повече от “сините”, които гостуват на Ботев (Пловдив) по-късно днес.

Царско село е на девето място с 37 точки.