Арсенал загуби първи точки за сезона в Англия, след като стигна само до 1:1 в домакинството си на Брайтън. В мач, който дълго ще се коментира заради едно от най-абсурдните съдийски решения в историята на английския футбол.

Срещата започна чудесно за Арсенал след гол на Кай Хавертц, който прехвърли вратаря на гостите и даде аванс за домакините.

В началото на втората част обаче Деклан Райс бе изгонен след нелеп втори жълт картон. Английският национал бе обвинен, че се е опитал да забави изпълнението на статично положение за гостите и получи червен картон.

Ситуация, която просто трябва да се види:

С човек по-малко на терена Арсенал се опита да задържи преднината си, но Жоао Педро изравни в 58-ата минута.

Така двата тима развалиха перфектното си начало на сезона и след третия кръг са на върха с по 7 пункта, но и преди да се изиграят всички останали двубои от програмата за уикенда.