Носителят на трофея в Лига Европа и властелин в този турнир Севиля отпада от евротурнирите още преди Коледа, след като не успя да постигне необходимата победа като гост на Ланс в Шампионската лига.

Срещата във Франция бе загубена с 1:2 от андалусийците, а това е достатъчно на домакините да са трети в група В с 8 т. Севиля остава на четвърто място с 2 и няма да има шанс дори за Лига Европа. Там отива Ланс, а първият Арсенал и вторият ПСВ ще играят осминафинали в Шампионската лига, след като по същото време направиха 1:1 в Нидерландия.

ВИЖТЕ КАРТИНА ОТ РАННИТЕ МАЧОВЕ В ШАМПИОНСКАТА ЛИГА>>>

След нервно първо полувреме, в което доминираха гостите, първият удар в мача нанесе Ланс. Домакините получиха дузпа и я реализираха в 63-ата минута чрез Пшемислав Франковски.

Нещата изглеждаха решени, като на Севиля трябваха два гола. Но в 79-ата минута дузпа бе отсъдена и за гостите, а зад топката застана Серхио Рамос. Опитният бранител и лидер на отбора изпусна, а ударът му бе спасен от вратаря Брис Самба.

Но ВАР прегледа ситуацията, като се оказа, че стражът е напуснал голлинията преди шута.

Така наказателният удар по правилник трябваше да бъде изпълнен отново. Пак Рамос застана зад топката и показа нерви от стомана - с удар "Паненка" изравни. И в стил "Рамос" си изкара жълт картон за агресивна атака към вратаря, който не даваше топката за бързо подновяване на играта.

Испанският отбор се хвърли в атаки, за да избегне отпадането от Европа и да спаси сезона си. И пак пред Рамос се откри златен шанс в третата минута на добавеното време. Но бранителят не уцели добре отбитата топка и я прати над вратата! Драмата бе пълна, а домакините оцеляха.

А в стихийния натиск гол падна в тяхна полза - контраатака в шестата минута на добавените след 90-ата минута седем донесе попадението на Анжело Фулжини, което сложи точка на надеждите на испанците.

Така седемкратният и настоящ властелин на Лига Европа напуска турнирите на УЕФА, а в първенството върви трагично. Този отбор с неговата особена харизма и орисия да има "девет живота" в евротурнирите, особено втория по сила от тях, на който е нещо като неофициален собственик, този път отпада. При това рано-рано.

Сезонът на Севиля е тотално провален, а още не е дори Коледа.

В другия ранен мач: ПСВ - Арсенал 1:1. Двата отбора се класират напред в Шампионска лига.