Арсенал разгроми Лийдс с 4:1 в единственият мач от Премиър лийг в съботния ден, който не бе отложен заради COVID-19. “Артилеристите” продължиха кошмарната серия на йоркширския тим, който е допуснал общо 17 гола в последните с ичетири шампионатни мача.

За лондончани това бе трета поредна победа в първенството, с която футболистите на Микел Артета се откъснаха на четвъртото място на четири точки от градския си съперник Уест Хем, който е пети и с мач по-малко.

Габриел Мартинели вкара първите два гола за Арсенал в рамките на малко повече от десет минути. Първо бразилецът откри в 16-ата след асистенция на Александър Лаказет, а в 28-ата удвои головата си сметка с още едно попадение, при което елегантно прехвърли противниковия вратар след пас на Гранит Джака.

Букайо Сака, който бе неуловим за защитниците в бяло, вкара третия гол - в 42-ата минута той навлезе в наказателното поле и стреля, а топката се отклони в защитник, за да заблуди вратаря за 3:0.

В началото на второто полувреме Джака можеше да бъде изгонен за изключително грубо влизане в глезена на Рафиня, но до червен картон не се стигна.

Четвърт час преди края Рафиня намали резултата от дузпа, отсъдена за нарушение след лош шпагат на Бен Уайт.

Шест минути преди края резервата Емил Смит Роу получи добро подаване от Мартин Йодегор и с удар по земя оформи крайния резултат 4:1.