Манчестър Юнайтед се готви за финален спринт в сезона, който обещава много, но може и да не завърши по най-добрия начин.

Повод за притеснение е не само сгъстеният цикъл мачове в три турнира, но и серията контузии на основни футболисти, случили се в последните 7 дни.

Юнайтед все още е в битка за място в топ 4, което изглеждаше сигурно допреди месец. Сега обаче остават тимът е четвърти, а петият Тотнъм е само на 3 точки. Неделното гостуване на Нотингам, както и седемте шампионатни двубоя след това се очертават от изключителна важност за "червените дяволи".

В четвъртък те гостуват на Севиля в реванш от 1/4-финалите в Лига Европа, след като доста наивно допуснаха 2:2 у дома в първия мач, а водеха до 84-ата минута с 2:0. След седмица пък идва полуфинал с Брайтън в Купата на ФА.

На фона на този календар, контузията на Лисандро Мартинес се оказа тежка, макар да е избегнато най-лошото и ахилесът на играча да не е засегнат.

Счупена е костица в ходилото, което означава край на сезона за аржентинския бранител. Колегата му в центъра на защитата Рафаел Варан няма да играе поне 2 седмици, което го вади от ключовите мачове със Севиля и Брайтън.

А нападателят Маркъс Рашфорд, за когото имаше притеснения за тежка травма в адукторите, даде надежди, че може да се върне за тези два двубоя.

И това е единствената добра новина на "медицинския фронт" за мениджъра Ерик тен Хаг.