Нотингам Форест ще играе в Премиър лийг за първи път от 23 години насам. Тимът победи с 1:0 Хъдърсфийлд във финалния плейоф на “Уембли” и си осигури място в елита, както и близо 200 милиона евро!

Славният тим започна сезона кошмарно - с шест загуби в първите си седем мача, но после всичко се обърна и тръгна в правилната посока.

Единственото попадение в мача бе автогол на Ливай Колуил след центирране на Джеймс Гарнър две минути преди почивката.

Хъдърсфийлд тръгна напред в търсене на изравнителен гол и създаде няколко опасности, но така и не успя да вкара.

За последно Нотингам игра в елита през сезон 1998/1999, когато изпадна като последен в крайното класиране. След това тимът прекара и четири сезона в трета дивизия - Лига 1, а в последните над 10 години игра в Чемпиъншип, но винаги бе далеч от промоция.

Нотингам е двукратен носител на Купата на Англия, има една титла, също както и два триумфа в КЕШ.