Интер (Маями) най-сетне приключи серията си от 12 последователни мача без загуба след пристигането на Лионел Меси в клуба. Ефектът на аржентиската суперзвезда върху отбора от Флорида несъмнено е огромен, но при гостуването на Атланта Юнайтед, в което легендарната десетка не игра, футболистите на Тата Мартино загубиха, при тов тежко - с 2:5.

Повече от 71 хиляди зрители по трибуните на "Мерцедес Бенц Стейдиъм" не успяха да видят в игра Лео, който пропусна мача заради мускулна умора - причина, поради която извън терена остана и Жорди Алба.

А говорейки за терена, имаше твърдения, че Меси и Алба са оставени извън състава, защото в Атланта тревата е изкуствена, но Мартино опроверга това след срещата и подчерта, че с оглед на натоварената програма, те са получили почивка.

Всъщност в щата Джорджия нещата тръгнаха доста добре за гостите от Маями. Леонардо Кампана отрки след само 25 минути игра с поредния си гол през сезна. До почивката обаче всичко се превърна в кошмар, като на полувремето домакините вече имаха преднина от два гола след попадения на Тристан Муюмба (36'), автогол на Камал Милър (41') и гол на Брукс Ленън (44').

Кампана от дузпа върна интригата за 2:3 след малко повече от 50 минути игра, но Юнайтед узакони успеха си с голове на Йоргос Якумакис (76') и Тайлър Уулф (89').

Интер е далеч от плейофните места в Източната конференция с 28 точки от 28 мача, даващи на отбора четиринадесетата позиция във временното класиране.