Ливърпул постигна класическа победа с 3:0 в едно най-тежките места за гостувания във Висшата лига.

В четвъртия кръг мърсисайди се наложиха над Бърнли след два гола през първото полувреме и още един във втората част.

Тимът от Ланкашър не бе никак безопасен и тормозеше отбраната на вицешампиона чрез двамата си нападатели, но така и не уся да реализира.

Вместо това Ливърпул показа добре познатата си убийствена ефективност най-вече през първата част.

Юрген Клоп и компания поведоха с куриозен автогол след центриране на Трент Александър-Арнолд. Подаването се отби в Крис Ууд и заблуди вратаря Ник Поуп, за да се озове топката в мрежата за 1:0 в 33-та минута.

Само четири минути по-късно Ливърпул реши всичко с гол на Садио Мане, който стреля по земя за 2:0. През втората част сенегалецът видимо бе ядосан, след като бе заменен.

Класическият резултат бе оформен от Роберто Фирмино 10 минути преди края.

Така "червените" остават единственият отбор с пълен актив от началото на сезона след четири кръга. Бърнли е на 11-а позиция с четири точки.