Египет изглежда загуби голямата си звезда Мохамед Салах във втория си мач от груповата фаза в Купата на Африка.

Головят ас на Ливърпул се контузи в края на първото полувреме при равенството 2:2 срещу Гана в дербито от Група "B" на континенталния шампионат.

Египет на два пъти изоставаше в резултата, но успя да измъкне точката след груби грешки на ганайците.

Така "фараоните" постигнаха второ поредно трудно равенство след 2:2 срещу Мозамбик и са с две точки на второто място в групата. Гана може да съжалява, защото остава само с една точка на последното място. "Черните звезди" започнаха турнира със шокираща загуба от Кабо Верде с 1:2.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖ ОТ ДЕРБИТО ТУК >>>

Днес отборът на Крис Хютън поведе в края на първата част със страхотен гол на Мохамед Кудус.

В 69-ата минута груба грешка на Иняки Уилямс, звездата на Атлетик Билбао, позволи на Омар Мармуш да изравни за 1:1.

Секунди след това Кудус вкара още веднъж, но Египет също малко след това се разписа за крайното 2:2. Отново непростима грешка в отбраната бе наказана, този път от Мустафа Мохамед.

РЕПОРТАЖ ОТ МАЧОВЕТЕ В ГРУПА "А" ТУК >>>

Иначе по-рано днес Нигерия нанесе първа загуба на домакина Кот Д'Ивоар в Група "А" след победа с 1:0.

Единствения гол вкара Уилям Троост-Еконг от дузпа в 55-ата минута, отсъдена за нарушение срещу звездата Виктор Осимен.

Така Нигерия събра 4 точки и дели първото място с Екваториална Гвинея, която победи Гвинея-Бисау с 4:2.

Кот Д'Ивоар засега е на третото място с 3 точки, а Гвинеа-Бисау е на последно с нулев актив.