Ливърпул победи Линкълн Сити със 7:2, за да си осигури класиране за четвъртфиналната фаза на "Карабао Къп" (Купата на Лигата). Шампионите на Англия излязоха с експериментален състав срещу третодивизионния си съперник, а всички, на които Юрген Клоп заложи показаха изключително желание за доказване.

Единственият замесен в победата над Челси в неделя, който започна като титуляр днес бе Върджил ван Дайк.

Джердан Шакири откри резултата с убийствен шут от фаул в деветата минута, а по-малко от десет минути след това Такуми Минамино също реализира от дистанция. Юношата Къртис Джоунс вкара два красиви гола за 4:0 до почивката, а второто полувреме започна с втория гол на Минамино. Тайо Едун намали до 1:5, но Марко Груич отговори с първото си попадение за Ливърпул а в оставащите 25 минути Люис Монтсма и Дивок Ориги размениха по едно попадение за крайното 2:7.

Носителите на трофея от Манчестър Сити спечелиха с 2:1 срещу Борнемут. Головета за селекцията на Пеп Гуардиола бяха дело на Лиъм Делап - син на култовата за Стоук Сити фигура Рори Делап, както и Фил Фодън, който асистира за попадението на Делап. Сам Съридж се разписа за "черешките".

Астън Вила също продължи напред след 3:0 като гост на Бристъл Сити благодарение на голове на Ануар Ел-Гази и новите попълнения Бертранд Траоре и Оли Уоткинс.

В следващата фаза Ливърпул ще играе с Арсенал, а съперници на Сити и Вила ще бъдат съответно Бърнли и Стоук Сити