Експерименталният и незаинтересован тим на ПСЖ се издъни срещу последния в класирането на Лига 1 - Клермон.

Парижани направиха неочаквано 1:1 срещу изглеждашия като сигурен изпадащ тим на Клермон, а това се случи само няколко дни преди дуела срещу Барселона от четвъртфиналите на Шампионска лига.

Разбира се, допуснатата грешна стъпка едва ли ще се отрази на шампионските амбиции на ПСЖ, след като авансът на върха е 13 точки.

Втори е Брест, който е с мач по-малко и още днес може да намали изоставанео си до 10 пункта, но и това е разлика, която е трудно да повярваме, че бретанският клуб ще успее да стопи.

А Луис Енрике плати скъпо за твърде експерименталния състав, с който излезе, защото груба грешка в отбрана позволи на Хабиб Кейта да открие резултата в 32-ата минута.

Нещата за ПСЖ изобщо не се получаваха и се наложи в 67-ата минута в игра с тройна смяна да влизат основни играчи.

В това чилсо бе Килиан Мбапе, който записа своя мач №300 за парижани, както и Маркиньос, който със своя двубой №435 изрвни рекордьора Жан-Марк Пилорже.

В крайна сметка псукането на основните играчи даде частичен резултат, защото в 85-ата минута Мбапе изведе португалския национал Гонсало Рамош, който изравни.

Все пак издънката бе факт, но тя едва ли ще се окаже фатална за намиращия се на осем точки от титлата тим на ПСЖ.