Мидълзбро изхвърли елитния Тотнъм от турнира за Купата на ФА и постави сериозна въпросителна около бъдещето на мениджъра Антонио Конте в Северен Лондон.

Италианецът изглеждаше напълно отчаян след поражението с 0:1 като гост, което прати на четвъртфинал в най-старата футболна надпревара в света не фаворита, а втородивизионния отбор.

Боро спечели с гол на 19-годишната резерва Джош Кобърн, който се появи в игра в продълженията, а в 107-мата минута застреля по диагонал вратаря на Тотнъм Уго Лорис. Попадение на Хари Кейн бе отменено в редовното време, а удар на Мат Дохърти не намери опразнената врата.

И елитният тим потъна тихо, както преди 20 дни го стори и Манчестър Юнайтед, и то у дома, срещу същия Мидълзбро. Тогава отборът на смелия мениджър Крис Уайлдър спечели с дузпи срещу гранда, пълен със звезди като Кристиано Роналдо.

Конте бе без думи след края. Италианецът още преди седмица намекна, че "ако той е проблемът, може и да си тръгне". Тотнъм е загубил 7 от 13 мача в рамките на тази календарна година - твърде много за отбор с претенциите да е в топ 4 на Висшата лига. Реалността също така е, че "шпорите" са вече 14 години без трофей...

Мидълзбро става третият четвъртфиналист в Купата на ФА, там са още Манчестър Сити и Кристъл Палас.

Днес Лутън приема Челси (21,15 часа), Саутхемптън е домакин на Уест Хем (21,30), а Ливърпул ще срещне Норич на свой терен (22,15).

В четвъртък от 22,15 часа Евертън има наглед лека задача у дома срещу Боръм Ууд (извън четирите професионални дивизии), а в понеделник ще научим и последният четвъртфиналист след сблъсъка Нотингам - Хъдърсфийлд.