Витоша Бистрица победи с 2:0 Верея в Стара Загора и се доближи на седем точки от Ботев Враца в генералното класиране на група "А" от втората осмица в Първа лига.

Витоша Бистрица поведе в резултата още в 12-та минута. Бившият халф на ЦСКА Емил Гъргоров стреля към вратата на домакините и Кристиян Кацарев спаси удара, но юношата на "червените" Григор Долапчиев игра с глава на добавка и вкара за 1:0.

Гъргоров пропусна още едно положение сам срещу Кацарев преди края на полувремето, в което Четин Садула, Юлиан Попев и Иван Вълчанов също не успяха да се разпишат за Витоша.

Верея създаде две положения в началото на второто полувреме. Денислав Станчев стреля покрай вратата при първото в 55-та минута, а секунди по-късно футболистът на старозагорците уцели напречната греда. Топката все пак се върна към Велин Желязков, който обаче не беше точен при добавката.

Витоша натисна съперника си в следващите минути и Кацарев направи още няколко спасявания, но не успя да спре Гъргоров в 80-та минута. Халфът на "тигрите" получи подаване от Юлиан Попев и вкара на празна врата за крайното 2:0. Това бе първи гол за нападателя в елитния шампионат на България от 14 май 2016-а, когато вкара за Локомотив (Пловдив) срещу Монтана.

Верея остана на последното място с шест точки.