Тимът на Лестър изигра изключително труден и емоционален мач.

Той бе първи след трагичната смърт на тайландския собственик на отбора - Вишай Шриваданапраба.

Хеликоптерът на милиардера се разби пред стадиона след последния мач на клуба, отнемайки неговия и още четири живота.

Играчите на Лестър не бяха задължени да пътуват за гостуването на Кардиф, можеха да отложат срещата.

Те обаче пътуваха до Уелс, излязоха на терена и победиха.

Направиха го минимално, с 1:0. Но в този мач резултатът не бе най-важнен, играта също не бе на преден план.

Преди мача целият щаб на "лисиците" се нареди около централната линия за минута мълчание. В очите на доста от тях се виждаха сълзи, мнозина признаха в последните дни, че тайландецът не е бил просто шеф, а и добър приятел.

Снимка: Getty images/ Guliver photos

Играчите свършиха своята работа, изпратиха починалия си собственик с победа.

Голът бе дело на Демарая Грей в 55-та минута. Играчът свали екипа си, а под него пишеше "За Вишай".