Лудогорец понесе тежък удар и като резултат, и като тотално надиграване, при гостуването на Еспаньол в Лига Европа - 0:6.

Закъсалият на предпоследно място в Примера тим просто се подигра и нокаутира лидера и несменяем шампион у нас. Показателно, може би. Още повече, че на терена дори не бяха титулярните 11 на Еспаньол, а доста от състезателите, които в първенството играят по-рядко.

С две думи - родният първенец бе толкова слаб, че направи един доста среден като класа състав на "синьо-белите" да изглежда като Барса, който играе на няколко километра от този стадион, на "Камп Ноу".

Резултатът е неприятен, но реално можеше да е далеч по-кошмарен. Домакините имаха още куп добри ситуации, уцелиха и греда, а Пламен Илиев по традиция спаси 2-3 стопроцентови положения.

Това бе мач, в който Лудогорец бе напълно неузнаваем.

И понесе исторически погром, изравнил антирекорда в европейските турнири за клуба. С 0:6 бе загубено и гостуването на Арсенал в Шампионската лига през 2016-а.

Единствената добричка новина за шампионите на България дойде от Будапеща, където Ференцварош и ЦСКА (Москва) направиха 0:0. Ремито остави Лудогорец втори в групата, което оставя съдбата му в неговите ръце при оставащи два мача - гостуване в Москва на 28 ноември и домакинство на унгарците на 12 декември.

Неприятното е, че българският представител допусна изравняване на головата си разлика в групата - вече 8:8, след като стартира с 8:1 в първите два мача срещу ЦСКА и Ференцварош.

Пред полупразните трибуни на стадиона в Барселона, още в 4-ата минута нещата станаха сиви за гостите - Оскар Мелендо откри. Той бе оставен непокрит и от десетина метра стреля като на тренировка във вратата.

4-та минута, 1:0 с гол на Мелендо

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

В 12-ата минута Лудогорец остана и с 10 души, след като Рафаел Форстер изгуби глупаво топката с лошо заставане и след това хвана откъсващия се Кампусано - червен картон. Бразилецът на практика предреши мача с това си действие.

Но домакините не се успокоиха, те атакуваха и се забавляваха.

В 19-ата минута грешка на Пламен Илиев поднесе втори гол на Еспаньол. Вратарят увисна при центриране от корнер и на задната греда Луис Лопес вкара с глава - 2:0.

Още 17 минути минаха и нещата съвсем излязоха от рамките на разумното - втори жълт картон за Яцек Горалски, който игра с ръка в наказателното поле. От дузпата Варгас направи 3:0.

Нокдаун. Пълен кошмар за гостуващия шампион на България.

След почивката, ако беше боксов мач при използваните тук термини, някой от пейката на Лудогорец трябваше да хвърли кърпа на ринга.

Атаките на Еспаньол се редяха през секунди, а положенията просто предвещаваха погром.

Нарушението на Форстер

Кампусано вкара 7 минути след паузата, после резервите Педроса и Ферейра с лекота реализираха, оставени напълно свободни в лявата зона на атаката на Еспаньол.

В последните минути бе въпрос единствено на чест Разград да не пусне седми гол и да пренапише историята си в Европа с най-тежко поражение.

Кошмарната серия в Испания на българските отбори продължава - вече в 23 гостувания там нямаме победа. И само две ремита ни отсрамват...

И - за да се запази някакъв оптимизъм, Лудогорец все още е в играта за класиране в елиминации.

Не и с представяния като това, разбира се.