Отборите на Етър и Арда завършиха наравно 0:0 във Велико Търново в среща от 12-ия кръг на българския футболен шампионат.

Така втори пореден мач от началото на кръга завърши без голове, след като във вчерашния ден Ботев Пловдив и Черно море не си вкараха такива.

И днешната първа среща меко казано не предложи зрелище. Двата тима играха предпазливо и бяха стабилни в отбрана, което е по-важното за техните треньори Петко Петков и Николай Киров.

Новината обаче е по-лоша за Етър, тъй като клубът остава без победа от началото на сезона, а това беше една добра възможност да се постигна такава. Великотърновци са заковани на последното място с актив от 3 точки. Арда пък поне временно се изкачи на четвърто място с 16 точки.

Явно притеснени от последната среща във Враца, в която инкасираха тежка загуба, етърци започнаха припряно и без да рискуват в атаката. Гостите от Кърджали би трябвало да са по-агресивни, но и те не търсеха отчаяно атаката. Първият реален удар в мача беше в 33-ата минута на Емил Мартинов от Арда, но топката премина на половин метър от страничната греда.

Ситуацията не се промени в началните минути на второто полувреме, като пред вратата на етърци имаше едно меле след корнер в 52-ата минута. Но Пламен Крачунов сигурно изчисти.

През втората част двата отбора не бяха много активни в търсенето на гол, но два пъти повече внимаваха в защита и така срещата приключи без попадения. В края на мача Етър опита да пренесе събиитята пред вратата на Караджов, но неточности в пасовете не им позволиха да стигнат до реално положение.

В средата на първото полувреме бранителят на Арда Петко Ганев се приземи лошо след отскок за висока топка и стъпи накриво, при което коляното му поддаде. Ганев беше откаран с линейка в болницата, но се завърна на стадиона и добрата новина бе, че може да ходи.