Етър и пловдивскяит Ботев изиграха страхотен мач на стадион "Ивайло" във Велико Търново, но не излъчиха победител.

Двата тима завършиха наравно 2:2, а ремито бе четвърто поредно за "болярите" от началото на сезона. Те не загубиха в последователни мачове от ЦСКА, Левски, Черно море и Ботев - все отбори, които бяха в топ 6 на миналия шампионат.

Ботев на два пъти повеждаше в резултата, но домакините се връщаха в мача, като и двата тима имаха добри шансове да стигнат до крайния успех, но може би ремито бе най-справедливият резултат.

Резултатът бе открит още в 4-ата от обичайния заподозрян - Тодор Неделев.

Той получи пас от бразилеца Тайлон и от близка дистанция копна топката покрай вратаря.

Ранния гол не повлия на Етър и търновци се хвърлиха в атака търсейки изравняване.

След поредица пропуски изравнителният гол все пак падна, а негов автор бе Александър Дюлгеров, който засече топката след центриране от корнер.

До края на полувремето обаче Ботев успя да поведе отново. Филип Филипов центрира в 44-ата минута, а Марко Перван бе изпуснат от отбраната и с глава изведе пловдивчани напред.

С началото на втората част Етър се хвърли в атака и отново успя да изравни.

Стори го Даниел Младенов със страхотен удар отдалеч, а попадението бе негово четвърто от началото на сезона.

До края на мача и двата тима имаха страхотни шансове за гол, Ботев дори уцели гредата, но нов гол не падна.

Така след 4 изиграни мача Ботев има актив от 5 точки, а Етър 4.