Черно море и Етър завършиха наравно 1:1 в среща от третия кръг на Първа професионална лига.

След този мач "моряците" са със седем точки в актива си, а Етър е с три точки след три равенства.

Двата отбора изиграха слабо първо полувреме, в което доминираше отборът на домакините, но чистите голови положения бяха много малко. Първото сериозно положение в срещата бе за Черно море в 8-та минута, когато Аристот Ндонгала стреля опасно от 15-тина метра по диагонал отдясно, но топката попадна в ръцете на вратаря на Етър Христо Иванов. Домакините откриха резултата в 23-та минута.

След центриране от корнер вдясно от вратата на гостите най-съобразителен в наказателното поле се оказа централният бранител на Черно море Димитриос Хантакиас, който с глава засече топката за 1:0. В 43-та минута домакините можеха да отбележат нов гол, но след удара от около 20 метра на Патрик Андраде топката мина встрани от вратата на Етър.

В 48-та минута Исмаил Иса не успя да се възползва от разбъркване в наказателното поле на Етър и да удвои преднината на Черно море. В 54-та минута Мирослав Енчев засече с грава топката след центриране от корнер, но топката премина над вратата на гостите. В 62-та минута съдията показа жълт картон на треньора на домакините Илиан Илиев, заради недоволството му от съдийско отсъждане. В 63-та минута вратарят на гостите Христо Иванов на два пъти спаси сигурен гол, след като парира два последователни удара на Аристот Ндонгала. В 68-та минута отново вратарят на гостите Христо Иванов предотврати сигурен гол след като успя да боксира топката след страхотен удар от около 25 метра на влезлия секунди преди това Жордао Кардозо.

В 71-та минута Етър бе близо до изравнителен гол, но след удара по земя от около 20 метра на Светослав Ковачев топката премина на сантиметри от страничната греда на вратата на домакините. Етър изравни в 78-та минута, когато Кольо Станев центрира отдясно, а Даниел Младенов с глава от два-три метра изравни резултата.

В първата минута на добавеното време късметът бе на страната на гостите, след като след удара на Васил Панайотов топката премина на сантиметри встрани. В третата пък от чисто положение пропусна да донесе победата на Черно море нападателят Исмаил Иса.