Етър (Велико Търново) спечели гостуването си на Дунав във Русе с 4:2.

Двата тима изиграха изключително интересен мач с доста голове и интересни положения.

Мачът започна по чудесен начин за "болярите", които водеха с 3:0 след само 20 минута игра.

Първият гол отбеляза Дани Младенов в 10-та минута, а четири по-късно Велко Батрович удвои.

Шест минути по-късно Румен Руменов се възползва от разбъркване щастлив рикошет в русенската отбрана, за да направи преднината на Етър класическа.

Постепенно домакините погледнаха по-уверено към вратата на великотърновци, но Христо Иванов направи няколко отлични спасявания.

Дунав все пак намали в продължението на първата част, когато Красимир Станоев вкара от пряк свободен удар.

Втората част започна отлично за русенци, които намалиха до 2:3 в 49-та минута.

Точен бе Георги Динков с глава, след отлично центриране на Светослав Ковачев.

Русенци натиснаха в търсене на изравнителен гол и бяха близко, но напречната греда ги спря, след удар на Ндиайе.

Всичко приклчи в 70-та минута, когато Георги Сърмов от дузпа покачи вкара четвърти гол за Етър.

Дунав не намери отговор на това попадение и записа поражение.