Лудогорец победи Етър (Велико Търново) с 4:1 на "Ивайло" и си върна първата позиция в родния шампион.

Хората на Антони Здравков играха силно и можеше да победят много по-убедително, но направиха куп пропуски.

Разградчани за трети път в историята си гостуваха на Етър и винаги побеждават с голям резултат - предишните мачове приключиха при 5:1 и 6:0.

В Разград шампионите имат успехи над този съперник с 4:0 на два пъти и през този сезон с 1:0.

Герой за победителите отново бе Клаудиу Кешеру, който вкара хеттрик и продължава да се конкурира със Станислав Костов на върха на голмайсторската листа.

В 18-а минута дойде един от най-красивите моменти в мача. Козмин Моци изстреля истински снаряд от далечна дистанция и топката срещна горната греда.

Натискът на разградчани даде своя резултат само две минути по-късно. Със страхотен рейт отдясно Густаво Кампаняро проби и подаде на Клаудиу Кешеру, който имаше време да овладее топката и да вкара отблизо за 1:0.

В 25-а минута резултатът вече бе 2:0. Марселиньо удвои аванса на своите и им донесе спокойни минути до края на срещата.

Великотърновци върнаха един гол в 35-а минута чрез Аласана Мане, но радостта им продължи само две минути - Кешеру направи 3:1.

10 минути след началото на второто полувреме резултатът стана 4:1. Марселиньо подаде находчиво към Кешеру и румънецът оформи своя хеттрик.

Лудогорец е първи с актив от 34 точки, а Етър е седми с 18.