Монтана взе първата си победа за сезона в родното първенство след две равенства в първите с идва двубоя.

Футболистите на Никола Спасов спечелиха с минималното, но напълно достатъчно 1:0 срещу раздирания от всякакви проблеми и останал без треньор отбор на Етър, за да грабнат дебютните си три точки.

На стадион "Огоста" днес имаше всичко, освен много голове - остри единоборства, изгонени футболисти, дузпа, а гостите остават на дъното на класирането без нито една спечелена точка в три мача.

Монтана имаше първите голови възможности в мача, както и претенции за дузпа, която не бе отсъдена. Борислав Балджийски и Николай Цветков бяха доста активни и тормозеха защитата на Етър, като Цветков бе повален от шпагат в наказателното поле в 17-ата минута, но съдията не даде удар от бялата точка.

Анатоли Господинов направи няколко спасявания до почивката, а удари на домакините преминаваха покрай вратата, за да се стигне до 0:0 на почивката.

Второто полувреме започна вихрено и в 53-ата минута Монтана все пак получи дузпа - този път за нарушение на Яни Пехливанов срещу Сергей Георгиев. Борислав Балджийски застана зад топката, но прати топката в лявата греда на Господинов от 11 метра.

Най-трудното за гостите предстоеше, защото между 58-ата и 63-ата минута Божидар Кацаров скоростно бе изгонен за два жълти картона. Футболистите на Монтана не се възползваха особено от преимуществото си, макар да оказаха някакъв натиск, а четвърт час преди края численото равенство бе възстановено, защото Владимир Айтов от домакините последва съдбата на колегата си Кацаров и получи втори жълт картон, който го прати рано в съблекалнята.

Минути преди края гол все пак падна и той бе за Монтана. Сергей Георгиев отбеляза лесно от няколко метра, след като вратарят Господинов излезе да затвори нахлуващ по диагонала играч, а топката рикошира в крака му, за да се озове първо в Георгиев, а после в мрежата - 1:0 в 88-ата минута.