Отборът на Етър грабна първата си победа през сезона.

"Болярите" победиха тима на Берое с 2:1 в мач от осмия кръг на Първа лига.

Двата тима изиграха чудесен мач с доста положения, като успехът можеше да отиде и в двете посоки.

Той обаче бе за тима на Етър. Великотърновци изиграха доста силни мачове от началото на сезона, но трите точки все им убягваха, до днес.

Две минути преди края Милчо Ангелов бе на точното място в наказателното поле, за да засече паса на Кольо Станев, с което донесе успеха на тима си.

"Болярите" играха и с човек повече в последните 20 минути на мача, заради втория жълт картон на Бандаловски, вдигнат му доста пресилено от главния съдия.

Въпреки това само две минути след картона Мартин Камбуров вкара, зада направи резултата 1:1, но това не се оказа достатъчно.

Именно Камбуров бе замесен в най-чистите положения за Берое, но ги пропиля, което се оказа фатално.

Веднъж гредата спаси домакините, а Христо Иванов бе блестящ, правейки няколко невероятни спасявания.

Резултатът пък бе открит в 33-ата минута. До този момент мачът бе скучен, но Дани Младенов промени нещата.

Той се възползва от грешка на Виктор Генев и прати топката във вратата, а голът бе негов осми от началото на първенството.

Младенов е реализатор №1 в Първа лига, като е вкарал 8 от 10-те гола на тима си.

Неговото попадение отвори мача, а двата тима не спряха да се атакуват до последната минута.

Освен спасяванията на Иванов, които вече отбелязахме, на ниво бе и Душан Перниш, който също се отчете с няколко добри прояви.

Така Берое записа второ поредно поражение и съвсем развали добрите впечатления, които остави след успехите над Левски и Ботев.

Етър пък изстрада първия си успех, но напълно го заслужи с оглед игрите си през тези 8 мача.