Етър и Локомотив София завършиха наравно 1:1 в много емоционален мач от долната шестица на efbet Лига.

Изпадналият тим от Велико Търново изигра силен мач на "Ивайло" и поведе в резултата, но в началото на втората част допусна изравняване. От 70-ата минута игра с мач по-малко, а в края се получи напрежение, при което двама играчи на Локо бяха също изгонени.

Така великотърновци препънаха отбора на своята легенда Красимив Балъков в битката за спасение. "Железничарите" не са заплашени от директно изпадане, но може да попаднат на четвъртото място в групата, което би ги пратило на плейоф срещу третия от Втора лига. Те вече имат 32 точки и са на две от четвъртия Пирин. Етър остава последен със скромния актив от 15 точки.

Великотърновци бяха по-добрият отбор през първото полувреме и поведоха в резултата с гол на Йоаким Карсела от воле след подаване от левия фланг на Жан-Марк Тибуе.

Локо изравни в 50-ата минута, когато Димитър Митков вкара след асистенция, този път от десния фланг, на Гонсало Кардосо.

В 70-ата минута Етър остана с човек по-малко след червен картон на Мартин Моран. Веднага след това столичани направиха троен пропуск след две супер намеси на вратаря Ангел Мартинов и едно изчистване от гол линията.

В края на мача Гонсало Кардосо от гостите беше изгонен с втори жълт картон за удар с лакът, а Карлос Франса нарочно изнерви съдията и си изкара също червен картон, за да пропусне един вместо два мача на "железничарите". При само жълт той щеше да бъде санкциониран за две срещи заради натрупани картони.

В оставащите три кръга Локомотив ще играе с Ботев Враца, Берое и Пирин.