"Етър" (Велико Търново) победи "Пирин" (Благоевград) като гост с 1:0 и го елиминира с общ резултат 3:1 в мач-реванш от плейофите за оставане в Първа лига.

Единственото попадение бе дело на Аласана Мане, който се разписа през втората част на срещата.

Така "виолетовите" си осигуриха участие в директната битка с "Дунав" (Русе), след която ще стане ясно кой ще се закове на 11-то място в родното ни първенство и по този начин да си гарантира елитен футбол и през следващия сезон.

Гостите подходиха доста спокойно към първите 45 минути и оставиха инициативата в противниковите футболисти. Шанс за "орлетата" се откри още в 12-та минута, когато Радослав Кирилов беше спрян от защитата на "Етър", въпреки че успя да отправи доста опасен удар към вратата.

Малко след това, Христо Иванов блесна с чудесно спасяване. Боджач стреля към вратата с глава, след като засече центриране от корнер, а топката тупна точно пред голлинията. Стражът обаче се справи и изби.

В 51-та минута, Анте Рениа засече с глава центриране от корнер отблизо, но Христо Иванов спря топката на голлинията и не позволи тя да премине и да се озове във вратата му.

Отговорът на "Етър" не закъсня и със следващата си атака гостите откриха резултата в своя полза. Аласана Мане получи хубав пас от Румен Руменов и с едно докосване от границата на наказателното поле шутира топката в левия ъгъл на вратата, пазена от Георги Георгиев за 1:0.

Малко след това, Хендерсън центрира в наказателното поле, където Паланков бе оставен непокрит, но ударът му с глава мина встрани от вратата. Сандев пък се озова на стрелкова позиция в наказателното поле след корнер и стреля с глава, но не намери очертанията на целта.

След тази победа, "Етър" запази шансовете си за оставане в елита и на "виолетовите" им предстои финален плейоф, отново от две срещи, срещу "Дунав" (Русе). След него ще стане ясно кой се спасява и кой ще играе бараж срещу третия от Втора лига.  "Пирин" пък ще играе с "Витоша" (Бистрица) - загубилият изпада, а победителят играе бараж срещу втория от Втора лига.