"Етър" (Велико Търново) победи "Дунав" (Русе) с 2:0 в първи плейофен двубой за оставане в Първа лига.

"Болярите" успяха да вземат комфортна преднина преди реванша в Русе в понеделник.

Mачът предложи доста адреналин за зрителите, които видяха спорни отсъждания на съдийската бригада, куп жълти и три червени картона, както и несправедливо отменен гол.

Домакините започнаха по-добре срещата, като опитаха да установят натиск още в началните минути. Това доведе до няколко остри центрирани пред вратата на Мартин Луков, който отрази и опасен удар на Румен Руменов.

Малко преди края на първото полувреме Сам Бадара стреля с глава след изпълнение на корнер, топката се удари в гърба на Ерик Почански и влетя във вратата - 1:0. Докато великотърновци се радваха, "драконите" наобиколиха страничния съдия в искане на засада и след консултация между реферите, голът бе отменен. Това пък предизвика гнева на Красимир Балъков и щаба му, а от повторенията се видя, че голът е абсолютно редовен.

Втората част започна по сходен начин като първата - с натиск на "болярите".

В 50-та минута русенци останаха с човек по-малко, след като втори жълт картон получи Мартин Ковачев. Несполуките за гостите обаче не свършиха дотук, тъй като минути по-късно те допуснаха попадение.

Димо Атанасов намери Дани Младенов в наказателното поле, а той с диагонален удар прати топката в мрежата на Мартин Луков.

Последваха минути, в които събитията се развиваха предимно в центъра на терена, а Палмен Гълъбов от състава на "Етър" си изкара втори жълт гардон и изравни съотношението на играчите на терена.

"Виолетовите" обаче не се притесниха особено от изгонването на своя съотборник и продължиха да търсят втори гол. И той заслужено дойде в 75-та минута.

Георги Пашов остана непокрит в наказателното поле и покачи на 2:0.

До края на срещата нервите продължиха да взимат връх, а съдията се принуди да раздаде още жълти картони, както и да изгони втори човек от и "Дунав" - Бирсент Карагерен.

До края "Етър" имаше няколко шанса за трети гол, но така и не успя да стигне до него.