Етър даде поредни поводи за радост на великотърновската публика след победа с 1:0 над Ботев (Пловдив) на "Ивайло".

Успехът на тима на Красимир Балъков бе заслужен и дойде след гол на Румен Руменов в края на първото полувреме.

Победата носи шесто място на великотърновци с актив от 24 точки. Ботев остава пети с 26 и вече може да се притеснява за мястото си.

Етър започна по-добре двубоя и получи най-добрата си възможност за попадение в 27-а минута , когато Румен Руменов нацели горната греда.

В края на полувремето точно Руменов откри резултата. Случи се след страхотен далечен пас на Георги Сармов и асистенция на Иван Стоянов. Заслужен аванс за"виолетовите".

Ботев взе инициативата през второто полувреме, но истински добра възможност дойде едва в 89-а минута, когато Кристиян Добрев центрира и Иван Скерлев трябваше да прави ключова намеса на гол линията.

"Канарчетата" не успяха да измъкнат поне точка от двубоя и записаха шесто поражение от началото на сезона.