Етър се отлепи от дъното на класирането в родното първенство, след като спечели гостуването си на един от най-трудните стадиони у нас - "Тича" във Варна. "Болярите" надвиха домакините от Черно море с 1:0 и така записаха втората си поредна победа и общо четвърти последователен двубой без поражение, а с днешните три точки изместиха Славия от предпоследното място в подреждането.

Преслав Боруков за втори мач поред донесе победата на своя отбор, отбелязвайки единствения гол. Нападателят показа отлично чувство за пласиране в 34-ата минута, когато Антон Огнянов центрира от фаул отляво на наказателното поле, Божидар Кацаров отклони топката с пета, а Боруков я вкара в мрежата с глава за 1:0.

Още в ответната атака домакините имаха претенции за неотсъдена дузпа срещу Илиян Илиев-младши, а яростта на баща му, който е треньор на варненци, доведе до жълт картон. След получения гол Черно море започна да атакува още по-настървено, но така и не се стигна до изравнителен гол. Етър показа добра организация в защита, а "виолетовите" имаха и доза късмет, защото Матиас Курьор пропусна две изключително възможности.

Особено шокиращ бе първият му пропуск - от едва метър разстояние при опразнена врата.

Пет минути преди края домакините отново искаха дузпа, след като Илиев-младши бе повален в наказателното поле в гръб, но съдията отсъди свободен удар от границата на полето.

С днешния успех Етър вече има 10 точки - с една повече от последния Славия, а в трите мача под ръководството на Александър Томаш няма загуба, като два от тях завършваха с победа. Черно море е пети с 21 точки.