Отборът на Етър очаквано не срещна трудности и победи Верея с 3:0 в първи мач от плейофната фаза на Първа лига.

Успехът бе чудесен подарък за треньора на великотърновци Красимир Балъков, който празнуваше 53-ия си рожден ден.

Етър можеше да стигне и до доста по-убедителен успех, но направи много пропуски и вкара само 3 гола.

"Болярите" не срещнаха отпор от Верея, който през седмицата се раздели с 12 играчи и бе съставен от доста юноши, които трудно се противопоставяха на по-качествения си съперник.

Резултатът бе открит в 27-ата минута, когато черногорецът Велко Батрович отклони отличния пас на Иван Стоянов.

До края на полувремето Етър вкара и втори гол, който съвсем реши мача. Дани Младенов се подигра с бранител и вратаря, за да направи резултата 2:0.

Крайният резултат бе оформен в началото на втората част, когато Батрович отбеляза втория си гол в мача.

До края Етър нацели греда, направи и няколко пропуска от чисти позиции, но това бе без никакво значение за крайния резултат.

Това означава, че Верея със сигурност ще заеме последната позиция в тази група от втората осмица, докато Етър се нуждае само от точка до края, за да си осигури място в плейофите за Лига Европа.