"Етър" (Велико Търново) победи "Пирин" (Благоевград) с 2:1 в първи мач от плейофа за остване в Първа лига.

"Болярите" имаха комфортна преднина от два гола до 70-та минута, но попадението на Радослав Кирилов запази интригата за реванша в Благоевград след седмица.

"Етър" изигра перфектно първо полувреме и заслужено се оттегли с два гола преднина.

Първата добра ситуация се откри пред Румен Руменов, но той не успя да уцели вратата от пет метра.

В 26-та минута "болярите" все пак стигнаха до гол. Той дойде след страхотна контраатака, а негов автор бе Ерик Почански.

Крилото получи хубав пас от Бадара и не остави шансове на стража на благоевградчани.

В 32-та минута голмайсторът на тима Самб Бадара удвои с глава.

През втората част "Пирин" заигра по-добре и заслужено стигна до гол чрез Радослав Кирилов в 71-та минута.