Манчестър Юнайтед и Евертън определено изпълниха очакванията и приключиха съботната програма на Висшата лига с мач, достоен за определението "дерби". Двубоят помежду им на "Олд Трафорд" завърши с късна драма и равентво -3:3. "Червените дяволи" почетоха годишнината от трагедията със самолетната катастрофа край Мюнхен през 1958 година, при която осем от играчите на водения от Мат Бъзби тим на Юнайтед загиват.

Футболистите на Оле Гунар Солскяер излязоха с черни ленти, срещата започна с минута мълчание в памет на жертвите, а капитаните на двата отбора поднесоха венци преди мача.

Домакините поведоха в 24-ата минута, когато Маркъс Рашфорд достави топката на главата на Единсон Кавани с перфектно центриране, а за уругвайския голов хищник не бе проблем да я прати във вратата на Робин Олсен - 1:0. Малко след това Пол Погба бе принуден да напусне заради контузия в бедрото, като на негово място се появи Фред, а в последната минута на първото полувреме Бруно Фернандеш удвои. Португалецът реализира удивителен гол, прехвърляйки майсторски противниковия вратар за 2:0 с диагонален удар.

Евертън нямаше особено много шансове през първото полувреме, като най-добрата възможност бе за Доминик Калвърт-Люин, който бе изведен сам срещу Давид де Хеа, но стреля в аут.

“Сините” започнаха по страхотен начин второто полувреме и в рамките на три минути - между 49-ата и 52-ата заличиха изцяло изоставнето си.

Първо Калвърт-Люин нахлу в наказателното поле след скоростна атака, центрира, Де Хеа изби, а Абдулайе Дукоре добави топката за 2:1. Почти моментално след това френският халф намери Хамес Родригес, а той с безпощаден удар с левия крак изравни - 2:2.

Скот Мактоминей върна Юнайтед напред в 70-ата минута, когато отбеляза с глава след центриране от фаул на Люк Шоу, като тук сериозни забележки може да има към Олсен. Вратарят на гостите не се позиционира добре, а след това се подхлъзна при опита да си да спаси.

Тимът от Ливърпул погледна много по-сериозно към вратата на противника и имаше своите шансове в търсене на равенството, до което стигна в петата минута на добавеното време, когато Доминик Калвърт-Люин изравни буквално с последното отиграване в мача за 3:3.

Юнайтед остава на второ място в Премиър лийг с 45 точки, докато Евертън е шести с 37.