Тимът на Челси претърпя поражение с 0:2 от Евертън.

Загубата остави лондончани на три точки зад местата даващи право на участие в Шампионска лига.

Евертън от своя страна пък изигра може би най-силното си полувреме от началото на сезона и не остави шанс на Челси.

Развоят обаче можеше да е коренно различен, ако гостите не бяха направили доста пропуски през първата част, когато тотално доминираха на терена.

През втората част "карамелите" излязоха коренно преобразени и ситуацията на терена се промени.

Това даде резултат още в 49-ата минута, когато Ричарлисон откри.

Бразилецът бе на точното място след изпълнение на корнер и успя да довкара отбития от Кепа удар на негов съотборник.

Ричарлисон отново бе в центъра на събитията в 72-ата минута, когато бе фаулиран в наказателното поле и съдията отсъди дузпа.

Зад топката застана Гилфи Сигурдсон. Ударът на исландецът бе спасен, но топката се отново се върна при него и той довкара за 2:0.

Успехът бе първи за Евертън над Челси от 7 мача насам, като донесе малко радост в иначе проваления сезон на "карамелите".