Милан допусна най-тежката си загуба от началото на сезона - 0:5 при гостуването на Аталанта в 17-ия кръг на Серия "А".

Бергамаските, които за първи път се класираха в осминафиналите на Шампионска лига, си поиграха със съперника си, който се намира в криза от няколко години.

Милан едва за четвърти път в историята губи с такова цифрово изражение. За последно това им се случи в мач срещу Рома през 1998-а.

Резултатът в Бергамо бе открит от Алехандро Гомес още в десетата минута след страхотна солова акция и силен шут над вратаря.

Милан удържа единия гол пасив до полувремето, но след това всичко за тима на Стефано Пиоли тръгна на зле. Марио Пасалич направи 2:0 след час игра с хубав диагонален шут по земя.

Класическото 3:0 оформи Йосип Иличич в 63-ата минута в страхотна контраатака и асистенция на Пасалич.

Иличич вкара втория си гол в 72-ата минута с неспасяем шут, който бе отправен извън наказателното поле.

Крайното 5:0 направи резервата Луис Муриел, който се възползва от голяма грешка на вратаря Дунарума, излязъл извън наказателното си поле.

Аталанта вече има 31 точки и е на пета позиция, а Милан остава 10-и с 21 пункта.