Италия и Холандия оформиха последният четвъртфинал на Световното първенство по футбол за жени.

Италианките победиха рутинно Китай с 2:0 след попадения през двете полувремена.

Валентина Гиачинти вкара първия си гол на шампионата в още в 15-та минута, а Аурора Гали се разписа за трети път в 49-та минута, за да оформи крайния резултат.

Снимка: AP/БТА

Така италианките се класираха на четвъртфинал, където чакаха победителките от мача между Холандия и Япония.

"Лалетата" стигнаха до драматичен успех с 2:1 с дузпа в самия край на мача. Тя бе отсъдена за игра с ръка на Саки Кумагай след удар отблизо на звездата на Арсенал Вивиан Миадема.

Точна за холандките от бялата точка бе Лике Мартенс, която реализира и през първата част, за да открие резултата.

Японките могат да съжаляват, защото изравниха в края на първата част Юи Хасегава изравни, а след това азиатките имаха нови шансове да реализират.

Така в турира единственият отбор извън Европа остана големият фаворит САЩ. Ето и как изглеждат всички четвъртфинални двойки на Мондиала: