Айнтрахт (Франкфурт) продължава да впечатлява на европейската сцена. След като в четвъртфиналите на Лига Европа “орлите” отстраниха Барселона, сега полетът им продължи и в Лондон, където спечелиха първия полуфинал с Уест Хем с 2:1.

Реваншът ще бъде следващата седмица пред 50 000 зрители на "Дойче Банк Арена", а днес гостите се чувстваха комфортно в английската столица, защото по трибуните имаше няколко хиляди техни привърженици. При последното си участие на европейски полуфинал Айнтрахт отново игра с тим от Лондон - Челси, като тогава отпаднa след две равенства по 1:1 и дузпи на "Стамфорд Бридж".

Началото бе повече от вълнуващо, особено за феновете на гостите по трибуните. Айнтрахт вкара първия гол за вечерта още в 49-ата секунда на мача, когато перфектно насочено центриране от левия фланг на Рафаел Боре бе засечено от Ансгар Кнауф зад защитата за 1:0.

Това бе и най-бързият гол в историята на участието на "орлите" в Лига Европа.

Самочувствието в играта на германците си личеше, като те тормозеха съперника си най-вече по крилата, а пък Уест Хем от своя страна се втурна напред в търсене на изравняване и бе близо до това в 14-ата минута. Тогава Джаръд Боуен бе изведен сам срещу Кевин Трап, но стреля точно в гредата. Голът все пак дойде седем минути по-късно, когато след центриране от свободен удар Курт Зума на далечната греда свали топката за Михаил Антонио, а той се разписа за 1:1.

Макар до почивката да нямаше повече голове, двата тима категорично не разочароваха привържениците, залагайки на изключително бърз и атакуващ футбол.

Второто полувреме започна по сходен начин и Айнтрахт отново удари първи.

Боре започна атака малко пред наказателното поле и разигра с Джибрил Соу, който се озова зад защитата и стреля. Ареола спаси, но Дайчи Камада светкавично направи добавка за 2:1 в 54-ата минута и отпразнува с агитката на гостите, която бе точно зад вратата на “чуковете”.

Напълно очаквано домакините пак тръгнаха напред, търсейки изравнителен гол за втори път в мача, но защитата на гостите бе подредена наистина добре и макар Уест Хем да контролираше топката повече, възможностите за гол не бяха много. Футболистите на Дейвид Мойс разчитаха най-вече на статични положения, за да създадат напрежение пред Кевин Трап.

Саид Бенрама можеше да изравни само минута след появяването си в игра, но мощния му шут от дистанция порази напречната греда в 68-ата минута.

Десетина минути преди края Камада шутира от границата на наказателното поле, топката се отби в крака на Доусън и се отби в същата лява греда, която Боуен уцели преди почивката.

В 92-ата минута Боуен за втори път в мача нацели греда, този път напречна и след фантастично изпълнена задна ножица, като късметът определено се усмихна на гостите в тази ситуация.

В другата полуфинална среща РБ (Лайпциг) излъга Рейнджърс с късен гол за 1:0.

Той бе дело на Анхелиньо, като испанецът се разписа пет минути преди края, за да даде на германците крехък аванс преди втория мач в Глазгоу.