Челси продължава защитата на трофея в Шампионската лига и е на четвъртфинал след победа с 2:1 като гост на френския шампион Лил. Първата среща в Лондон завърши при резултат 2:0 и така “сините” си осигуриха класиране за следващата фаза с общо резултат 4:1.

По този начин футболистите на Томас Тухел показаха хладнокръвие в доста тежки за клуба времена, свързани с проблемите с продажбата от страна на собственика Роман Абрамович и множеството наложени санкции.

Турският ветеран Бурак Йълмаз даде надежда на домакините, откривайки резултата от дузпа в 36-ата минута. По този начин той се превърна в третият най-възрастен играч, реализирал в елиминации в Шампионската лига - на 36 години и 244 дни. По-стари от него при голове в елиминационни мачове са били единствено Райън Гигс (37 години и 148 дни) и Паоло Малдини (36 години и 333 дни).

До дузпата се стигна след игра с ръка на Жоржиньо, който малко по-късно изкупи вината си, асистирайки на Кристиан Пулишчи за изравнителното попадение в добавеното време на първата част - 1:1.

Капитанът на гостите Сесар Аспиликуета сложи край на спора двадесет минути преди края, когато засече на далечната греда центриране отляво на Мейсън Маунт и напарви обрата пълен.