Футболната асоциация на Англия наложи глоба от 120 000 паунда (около 140 000 евро) на Манчестър Сити заради скандалното поведение на играчите на клуба при равенството 3:3 срещу Тотнъм по-рано този месец. Тогава няколко футболисти на шампионите наобиколиха съдията Саймън Хуупър, който спря чиста голова атака на отбора, при която Джак Грийлиш излизаше на отлична позиция.

Аргументът му бе, че е имало нарушение срещу Ерлинг Холанд малко по-рано, макар да бе дал знак играта да продължи.

Официално от ФА съобщават, че "гражданите" са глобени заради "неприемливо поведение от страна на футболистите им в 94-ата минута на мача".

Сити имаше аванс от 3:2, след като именно Грийлиш бе извел отбора си напред в 81-ата минута, но в 90-ата Деян Кулушевски от лондончани изравни с глава, лишавайки шампионите от три точки.

Сезонът в Англия не се развива блестящо за Манчестър до момента. Воденият от Пеп Гуардиола тим е на незавидното четвърто място, изоставайки на пет точки от лидера Арсенал.