Реал (Мадрид) започна с победа повторния престой на Зинедин Зидан като наставник на клуба.

"Белия балет" победи Селта с 2:0 на "Сантяго Бернабеу" в среща от 28-ия кръг на Ла Лига след два гола в хода на второто полувреме.

Зизу направи ключови промени, които донякъде са изненадващи. Извади от титулярния състав вратаря Тибо Куртоа и даде шанс на Иско и Гарет Бейл да са титуляри, въпреки че бе в лоши отношения с тях при предишния си престой.

Именно двамата вкараха попадения. Иско се разписа в 62-та минута след асистенция на Карим Бензема, а Бейл бе точен в 77-та след много добър пробив и пас на Марсело.

Успехът оставя Реал с 54 точки - на две зад втория Атлетико, който е с мач по-малко. Селта е в зоната на изпадащите с актив от 25 точки.