Ботев (Пловдив) разгроми с 3:0 Витоша (Бистрица) в мач от 19-ия кръг на Първа лига. Хеттрик за домакините направи Тодор Неделев, а съотборникът му Димитър Пиргов бе изгонен от игра в края на първото полувреме за фаул срещу излизащия на удобна позиция Наско Милев.

Това беше първи хеттрик за Неделев, който за пореден път показа, че класата му не отговаря на нивото на родното първенство. Вкара три страхотни попадения и то с лекота.

Домакините започнаха по-активно и в 6-ата минута Йордан Минев стреля неточно. Осем минути по-късно след пряксвободен на Тодор Неделев топката се отби в стената от защитници в зелено. Без никой да очаква обаче, коженото кълбо попадна в Стивън Петков, който сам срещу вратаря на съперника Николай Георгиев пропусна да открие резултата, като прати топката встрани от левия му стълб.

По-активната игра на домакините даде резултат в 24-та минута. Тогава Густаво Афонсо подаде на Тодор Неделев, който с техничен удар откри резултата за 1:0. Осем минути по-късно той отбеляза втория за "канарчета" с прецизен удар.

В 36-ата минута Неделев изведе на Антонио Вутов на чиста позиция и той преодоля Николай Георгиев, но Михаил Милчев изби топката. Домакините обачe останаха с човек по-малко в 41-ата минута. Техният защитник Димитър Пиргов получи червен картон, след като фаулира откъсващия се опасно Наско Милев.

Численото неравенство обаче на смути "жълто-черните" и секунди преди почивката Тодор Неделев покачи на 3:0 след прецизно изпълнен пряксвободен удар. Гостите започнаха по-активно второто полувреме и в 49-ата минута Даниел Кайзер парира удар на Тодор Гочев.

Три минути

По-късно вместо да изчисти топката, Йордан Минев я подаде на Иван Вълчанов в наказателното поле, последва изстрел към вратата на Даниел Кайзер, който отново показа добър рефлекс.

Домакините отвърнаха с опасна атака в 62-ата минута, при която Васил Шопов стреля опасно, но топката излезе в аут. Пет минути по-късно Стефан Христов от гостите преодоля няколко играчи на "канарчетата", но стреля неточно.

В 73-ата минута Тодор Неделев центрира, Стивън Петков стреля с глава, но Ивайло Лазаров изби топката. Десет минути по-късно Густав Афонсо проби, центрира, топката попадна във Филип Филипов, който от удобна позиция я прати с глава в аут.