Интер изживя кошмарна вечер, която може и да коства защитата на титлата за тима.

"Нерадзурите" загубиха с 1:2 в гостуването си на играещия само и единствено за своята чест тим на Болоня, като пропуснаха да оглавят класирането в шампионата.

Четири кръга преди края на сезона в италианската Серия "А", Интер изостава на две точки от градския си съперник и единствен претендент за титлата - Милан.

ВИЖТЕ ВИДЕО РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА >>>

Всичко за действащия шампион на Италия се обърка десет минути преди края с един кошмарен тъч. Странично хвърляне, което при изпускане на титлата със сигурност ще преследва всеки фен на Интер.

При резултат 1:1, когато "нерадзурите" бяха хвърлили всички сили в търсене на победата, в отбраната им бе изпълнен един наглед напълно рутинен тъч.

Изпълняващият го Иван Перишич върна топката назад, тя стигна до вратаря, който обаче по абсолютно нелеп начин не успя да изчисти, а зад него Никола Сансоне довкара така или иначе влизащата във вратата топка.

Големият грешник за Интер се казва Йонуц Раду, който е резервният страж на тима. Принудително заради контузията на Ханданович, румънецът трябваше да застане под рамките на вратата и се провали звучно, а действията му може и да са с цената на титла.

Иначе всичко изглеждаше, че ще бъде перфектно за Интер, когато Иван Перишич откри резултата за "нерадзурите" още в третата минута на мача.

В средата на полувремето обаче с първата си атака Болоня изравни, а автор на попадението бе Марко Арнаутович.

Така последваха дълги минути на натиск на шампионите, които пропиляха куп положения, а в крайна сметка с този фатален тъч те платиха много скъпа цена.

До края на сезона има четири кръга, а за да има шанс Интер за защита на титлата си, трябва големият съперник Милан задължително да допусне грешна стъпка.

Снимка: Getty images