Петър Хубчев се завърна с победа начело на Берое.

Старозарци стартираха успешно пролетния дял на шампионата с победа с 2:1 в гостуването на Царско село.

Двубой между два тима, които в дните около Коледа изобщо не бяха сигурни за своето бъдеще в елита, но в крайна сметка стартираха шампионата с доста промени в съставите и на треньорските постове.

Най-много бяха промените в новата интернационална команда на Царско село. Отборът бе пълна загадка за всички, но започна полусезона със стил.

Само седем минути след началото на мача Пиер Зебли откри резултата със страхотен и рядко срещан по терените гол.

От доста неудобна позииця котдивоарецът взе нестандартното решение да опита задна ножица, което в крайна сметка се превърна в уникално попадение, което спокойно може да бъде избрано и за най-доброто в края на сезона.

Бляскавият гол обаче си остана единственото интересно нещо, което видяхме от интернационалната селекция на Царско село.

Макар и да не изигра най-добрия си мач, отборът на Берое контролираше играта, търсеше победата и в крайна сметка успя да се добере до нея с обрат.

В началото на втората част десният краен бранител Джонатан Перейра изравни, получавайки отлично центриране на няколко метра от вратата.

Решителният миг дойде пет минути преди края на двубоя, когато централният нападател Алиун Фал бе изведен зад защитата и с удар в долния десен ъгъл той донесе победата на Берое.

Така Петър Хубчев се завърна успешно в тима, а Берое се изкачи на седмото място с 28 точки, една по-малко от петия Славия и шестия Левски.

Царско село пък остава на дъното на класирането с едва 11 спечелени точки от началото на сезона.