Част от организираните фенове на Барселона планират да организират протест след отпадането на клуба от Лига Европа. Привържениците на испанския гранд са възмутени от пробива, който бе осъществен в четвъртък вечер, когато на трибуните на “Камп Ноу” имаше около 30 000 запалянковци на Айнтрахт (Франкфурт), които направиха така, че любимците да се чувстват като у дома и в крайна сметка да елиминират именития си испански съперник след 3:2 във втория четвъртфинален мач между двата тима.

Очаква се това да се случи тази вечер, когато каталунците приемат у дома Кадис в последен мач от кръга в Ла Лига.

Желанието на групировката PB Nostra Ensenya е да покаже на шефовете на клуба недоволството си от ситуацията и това, че на легендарния стадион домакините са изживели “най-голямото унижение от години насам”.

Треньорът на клуба Шави също говори за ситуацията преди срещата с Кадис, като не пожела да използва това за оправдание, но подчерта, че атмосферата по трибуните определено е повлияла на играчите му, които не са се чувствали като у дома.

“В един момент клубът ще даде обяснение за това или поне ще намери начин да не се повтаря в бъдеще. Това е изцяло наша грешка”, отчете легендата който добави, че агитката на гостите е хвърляла предмети по автобуса на Барса.

Още хиляди ултраси на Франкфурт останаха извън стадиона, защото така и не успяха да се сдобият с билети за двубоя.

Барса приема Кадис тази вечер от 22:00 часа.