Само няколко дни, след като по страхотен начин вкара първия си гол за България, Филип Кръстев откри головата си сметка в нидерландския елит.

Кръстев се разписа не срещу кой да е, а срещу гранда Аякс, при това по впечатляващ начин.

Неговият Цволе очаквано загуби двубоя с 1:3, но попадението на Кръстев действително си заслужаваше.

ВИДЕО ВИЖТЕ ТУК >>>

Българинът получи топката на около 40 метра от вратата на Аякс, премина един противник и се устреми към наказателното поле.

Там Кръстев майсторски завъртя топката около друг противников играч, който се хвърли на шпагат срещу българина, но комично прелетя на метри встрани. А в този момент пред юношата на Славия се откри и възможност за стрелба, от която Кръстев се възползва по най-добрия начин.

Впечатляващия гол падна в 72-ата минута за 1:2, само пет минути, след като Кръстев се бе появил в игра.

По този начин Цволе върна надеждите си, че може да открадне нещо от мача, но в 84-ата минута Аякс реши всичко с гол на Чуба Акпом за 3:1.

Така отборът на Цволе, в който Кръстев играе под наем остава на 13-ото място с 28 точки, на шест пред опасната зона.