Родният национал Филип Кръстев за пореден път бе титуляр за Цволе в нидерландската Eredivisie, но отборът му загуби с 1:2 от тима на АЗ Алкмаар.

Кръстев, който прави отличен сезон и е най-силният играч в редиците на Цволе, отново се представи на добро ниво, но неговият тим записа четвъртата си загуба в първите шест кръга.

Родният национал прекара 85 минути на терена преди да бъде заменен, като отново получи най-високата оценка сред играчите на Цволе.

Това обаче не помогна на отбора му, който допусна гол още в шестата минута, а в началото на втората част АЗ успя да удвои. Цволе все пак се върна в срещата с гол на Дилън Венте, но силите на домакините не стигнаха за нищо повече от това 1:2.

Вчера в игра не успяхме да видим друг наш национал - Фабиан Нюрнбергер, който пропусна визитата на своя Дармщад на Шалке заради заболяване.

А мачът се превърна в истинска епична битка, в която Шалке поведе с 3:0, но Дармщад обърна до 3:5, завоювайки първи успех през сезона.

Вчера в игра видяхме още един национал - Здравко Димитров, който игра цял мач при победата на неговия Бодрум с 1:0 над Хатаяспор в турския елит.

С това не приключи родното представяне по терените на чуждите първенства, като в Румъния един срещу друг играха два тима с българи в редиците си.

И докато Георги Миланов игра цял мач за Динамо (Букурещ), то Милен Желев не се появи в игра за опонента им Оцелул при ремито 1:1, което остави двата тима на второ и трето място в класирането.