Тотнъм започна по перфектен начин ерата на новия си дом "Тотнъм Стейдиъм".

"Шпорите" удариха гостуващия Кристъл Палас с 2:0 пред 60 хиляди души във великолепна атмосфера, подобаваща за историческия нюанс около мача.

Успехът обаче не дойде никак лесно, тъй като и двата гола паднаха през второто полувреме. Хюн-Мин Сон се разписа в 55-та минута след рикошет в бранител, а в 80-та Кристиян Ериксен направи 2:0 след много добра игра на Хари Кейн.

ВИЖЕТ СНИМКИ ОТ ОТКРИВАНЕТО НА СТАДИОНА >>>

В последвалите минути добри намеси на Юго Лорис и пропуски на "орлите" ги лишиха от попадение, което щеше да е заслужено предвид добрата им игра.

С успеха си Тотнъм прекъсна негативна серия във Висшата лига от четири загуби и едно равенство. Тимът си върна третата позиция за сметка на Арсенал, който е с мач по-малко. Палас остава 13-и с 36 точки.

Иначе стадионът бе открит с оперно изпълнение на химна на "шпорите" и множество фойерверки.

Челси остава на една точка зад "шпорите" след лесен успех с 3:0 над Брайтън на "Стамфорд Бридж".

Оливие Жиру се разписа в 38-та минута, а Еден Азар и Робън Лофтъс-Чийк добавиха попадения в рамките на три минути след час игра.

Манчестър Сити очаквано си върна лидерската позиция във Висшата лига след рутинна победа над Кардиф като гост с 2:0.

Кевин Де Бройне (6') и Лерой Сане (44') дадоха комфортен аванс до почивката, който се запази до края.