Испанските издания не скриха възхитата си от това, което Реал (Мадрид) стори снощи и то с основание.

Кралският клуб победи ПСЖ с 3:1 след обрат и хеттрик на Карим Бензема само в рамките на 17 минути през втората част.

Безспорно една от най-паметните европейски вечери на "Бернабеу" през новия век, а тази митична арена е видяла немалко епични мигове на международната сцена.

"Това е Мадрид", изригна "Маrca" след успеха. Близкото до Реал издание допълва, че хеттрик на Безнема е изпратил "Бернабеу" в незабравим делириум.

С трите си гола той изпревари легендарният Алфредо Ди Стефано по голове, като вече има 309 попадения за Кралете.

Френският нападател се нареди на третото място във вечната класация, като пред него са само Раул с 323 гола и Кристиано Роналдо с наглед недостижимите 450.

Постижението на Бензема е още по-впечатляващо, защото той се превърна в най-старият автор на хеттрик в Шампионска лига със своите 34 години и 80 дни. Освен това е първият играч, който вкарва в турнира в 18 поредни години.

Снимка: Getty images

Каталунският "Mundo Deportivo" спази традицията да не отдава голямо внимание на големите европейски вечери в Мадрид.

Основната корица на изданието е свързано с Барселона и днешния мач на каталунците срещу Галатасарай в Лига Европа, а само в горния ъгъл на първа страница е поместено: "MБЕНЗЕМА".

"AS" възкликна: "Реал е друг свят", а вестник "Sport" бе кратък, точен и ясен, като написа: "Нокаут".

"Тази победа е за феновете ни. Беше трудно, но не се отказахме. През цялото време вярвахме, че ще успеем. Положихме огромни усилия, след като загубихме първия мач.

Знаехме, че ПСЖ ще иска да владее повече топката, но през второто полувреме ги притиснахме. Показахме ментална сила. Решаваща беше пресата ни. За нас този мач беше като финал. Показахме, че Реал Мадрид е жив", каза георят Бензема в минутите след мача.

Във Франция реакциите очаквано бяха на съвсем друг полюс, а водещото издание в страната "L' Equipe" написа: "Наказани от Краля".

Изданието не пропуска да отбележи спорния миг при изравнителния гол на Реал, когато според мнозина имаше нарушение на Карим Бензема срещу вратаря на ПСЖ.

Именно този момент стана причина за яростните критики на Маурисио Почетино срещу съдията, както и за нахлуването на шефа на парижани в съдийската стая, където е искал обяснение от реферите за техните действия.