Френската класика между ПСЖ и Олимпик Марсилия за пореден път предложи много емоции, но и познат от последните години победител.

Звездната селекция на парижани спечели с 1:0 най-голямото дерби на страната, но по традиция това не дойде никак лесно.

Именно Марсилия е отборът, който въпреки колосалната финансова разлика, успява винаги да се противопостави на ПСЖ, като френските класики освен с красив футбол винаги са съпътствани с някои не толкова футболни мигове.

В неделната вечер тези изпълнения бяха запазени за заключителната част на мача, а преди тя да настъпи двата тима изиграха страхотен мач.

41 удара, равно притежание на топката и доста положения и пред двете врати украсиха двубоя, към който Марсилия подходи много смело и нито за миг не помисли да се отбранява глухо.

Гостите обаче бяха попарени в самия край на първата част, когато Амин Харит доста наивно загуби топката в центъра на терена, а от това се възползваха Мбапе и Неймар, като бразилецът завърши контраатаката за 1:0.

Така завърши и мачът, който бе белязан от червен картон в 72-ата минута, отприщил меле на терена.

Картонът си изкара Самуел Жигот заради брутално влизането в краката на Неймар, а човекът по-малко на терена и изнервената обстановка до края сякаш съвсем обрекоха шансовете на Марсилия за нещо различно от поредна загуба в дербито.

В класирането след 11 кръга очакван лидер е ПСЖ, който има три точки към доста изненадващия си преследвач в лицето на Лориен. Ланс и Марсилия допълват топ 4 със съответно пет и шест точки по-малко от лидера.

Снимка: АР/БТА