Фулъм спечели за втори път през сезона във Висшата лига, шокирайки Лестър като гост с 2:1, а с днешните три точки футболистите на Скот Паркър изплуваха от зоната на изпадащите във Висшата лига. Столичани вече са седемнадесети със 7 точки в актива си - една повече от Уест Бромич, докато "лисиците" загубиха за втори кръг поред (след 0:3 от Ливърпул), но остават на последното място от първата четворка с 18 точки.

Мениджърът на Лестър Брендън Роджърс за първи път в кариерата си в Премиър лийг не успя да запише победа в мач срещу този съперник. Колегата му Скот Паркър пък заслужава добри думи за тактическата организаци на подопечните си, които се защитаваха изключително добре и наказаха грешките на противника.

Адемола Луукман откри в 30-ата минута след светкавично развила се атака на гостите, която го остави сам срещу Каспер Шмайхел и той не сбърка за 1:0. На почивката лондончани вече водеха с два гола, след като в 38-ата минута Иван Кавалейро реализира дузпа, която бе отсъдена след консултация с ВАР, а домакините имаха претенции за ситуацията.

Резервата Харви Барнс върна един гол за Лестър пет минути преди края след асистенция от страна на Джейми Варди, но това бе единстветното, до което домакините успяха да стигнат в понеделник вечер под проливния дъжд на "Кинг Пауър Стейдиъм".